Biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” aicina ziedot Ukrainas ūdenssaimniecībām

Biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” aicina ziedot Ukrainas ūdenssaimniecībām

Biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” (LŪKA) neatlaidīgi turpina palīdzēt Ukrainas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijā (https://ukrvodokanal.in.ua/), kam šajos apstākļos ir ļoti sarežģīti nodrošināt pilnvērtīgus ūdensapgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas pakalpojumus, radot papildu riskus dzīvībām un videi.

Sadarbībā ar ziedot.lv ir atvērts publisks ziedojumu projekts “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai” ar mērķi palīdzēt Ukrainas ūdenssaimniecībām, kur iespējams ziedot gan privātpersonām, gan juridiskām personām: 

https://www.ziedot.lv/speka-dzivibas-un-izturibas-malks-ukrainai-4491  

Uz doto brīdi šogad ir saziedoti 20 779,28 EUR. Daļa no šīs summas – 14 000,00 EUR jau tika novirzīta Ukrainas ūdenssaimniecībām.

Ukrainas ūdenssaimniecībām šie līdzekļi ir ļoti nepieciešami. Par saņemto ziedojumu tika:

  1. nogādāts 550KW ģenerators (humānā palīdzība) maršrutā no Redes (Vācijā) uz Kijevu (Ukrainā);
  2. nogādāta ūdens cisterna uz Nikopoli;
  3. veikti ūdensapgādes remontdarbi Novobilouskas ciema padomes Satryi Bilous ciemā, Čerņihivas apgabalā.

Šobrīd plānojam nosūtīt nākošo ziedojumu summu,

līdz ar to aicinām ikvienu iespēju robežās palīdzēt un atbalstīt nelaimē nonākušos līdz 30.10.2023.

Ikviena cilvēka dzīvības pamatā ir drošs un kvalitatīvs dzeramais ūdens. Nemitīgie okupantu uzlidojumi un uzbrukumi Ukrainas pilsētām un iedzīvotājiem radījuši būtiskus bojājumus arī centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmās. Tūkstošiem Ukrainas ūdenssaimniecību darbinieki, kurus apvieno Ukrainas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija, šobrīd cīnās, lai nodrošinātu tehnisku un finansiālu atbalstu visvairāk cietušajiem ūdenssaimniecības uzņēmumiem un sniegtu iespēju ikvienam iedzīvotājam saņemt kritiski nepieciešamo dzeramo ūdeni.

Biedrība Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija ir atsaukusies uz kolēģu saucienu pēc palīdzības un iniciējusi mērķtiecīgu ziedojumu vākšanu tik ļoti nepieciešamo dzeramā ūdens un kanalizācijas pakalpojumu nepārtrauktai nodrošināšanai kara plosītajā Ukrainā. Savāktie ziedojumi tiks izmantoti nepieciešamo remonta materiālu iegādei, loģistikas ķēžu organizēšanai līdz kritiski bojātajām sistēmas daļām, kas nereti atrodas karadarbības epicentrā, kā arī pašu ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu segšanai.

Lai arī kāda būtu situācija un apstākļi, cilvēks nespēj izdzīvot bez ūdens, līdz ar to atbalstīsim ukraiņus un kopīgiem spēkiem sniegsim viņiem iespēju neuztraukties par katru kritiski nepieciešamo ūdens malku un civilizētiem higiēnas apstākļiem!

Slava Ukrainai!

Informāciju sagatavoja: Biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”