Ogrē tiek atjaunots krāsojums ugunsdzēsības hidrantu akām

Ogrē tiek atjaunots krāsojums ugunsdzēsības hidrantu akām

Pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē, ka Ogrē vasaras mēnešos aktīvi norisināsies ugunsdzēsības hidrantu aku vāku krāsas atjaunošanas darbi.

Aku vāki, zem kuriem ir ugunsdzēsības hidranti, saskaņā ar Ministru kabineta  2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi”  104. punktu tiek krāsoti sarkanā krāsā, lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tos operatīvi un ātri varētu ieraudzīt, gadījumos, kad pilsētā ir izcēlies ugunsgrēks.

“Ogres komunikācijas” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nenovietot savas automašīnas uz sarkanajiem aku vākiem, lai tie nepieciešamības gadījumā būtu viegli pieejami VUGD darbiniekiem.

Pamatojoties  Ministru kabineta noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 109.1. apakšpunktu punktu ir aizliegts ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietā ierīkot stāvvietu, novietot vielas, priekšmetus un transportlīdzekļus 1,5 m rādiusā, un aizkraut piekļūšanu tām.

Plānots, ka hidrantu vāku krāsošanas darbi turpināsies visu vasaru.

“Ogres komunikācijas” atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina autovadītājus būt saprotošiem un iecietīgiem ar satiksmes ierobežojumiem, kas saistīti ar hidrantu vāku krāsošanas darbiem.

Papildus aku vāku krāsas atjaunošanas darbiem pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” veic arī hidrantu ikgadējo tehnisko pārbaudi, pilsētā apsekojot vairāk kā 320 ugunsdzēsības hidrantu.